Осінні прогулянки: одягаємо новонародженого правильно

Настала золота осінь, але все ж, як красиво б це не звучало погода вже не та: холодний вітер з приморозили, «гнила» мінлива погода і вогкість. Але гуляти з дитиною все-таки треба, але, не забуваючи про те, що у маленьких діток організм погано пристосовується до зміни температурного фону, так як у них ще погано налагоджена терморегуляція. У таких випадках дуже важливо правильно зібрати дитину на вулицю так, щоб він і не замерз і не попрілості.

Мами при збиранні діток на прогулянку повинні взяти собі на замітку таке правило: на крихітку потрібно одягнути на один шар одягу більше ніж на себе. Якщо ж при гулянні малюк знаходиться в слінгу, то він може як раз замінити один шар одягу.

Якщо у вас новонароджений, то краще на осінню прогулянку буде одягнути його так:

- при температурі в 10 - 15 градусів на малюка слід одягнути боді або ж «чоловічок» на байкової основі і з довгими рукавами, поверх цього кофточку, штанці і обов'язково шкарпетки з шапочкою, а вже потім укутати крихітку в плед або теплий конвертик;

- при температурі в п'ять-десять градусів новонародженого найкраще народити спочатку в «чоловічок», поверх нього комбінезончик по сезону, шапочку і укутати пледом або ковдрою;

- при більш зимової погоди, цей принцип одягання дитини зберігається з невеликою поправкою - верхній одяг повинна бути тепліше, по сезону. Наприклад, при температурі від нуля до десяти градусів морозу дитини можна загорнути в теплий комбінезон або конверт на хутрі або пуху, а під нього одягнути теплий байковий «чоловічок».

Коли ж ваш малюк вже ходить, бігає і щосили гратися, йому немає ніякої різниці яка на вулиці погода, будь то літо иль зима. Головне завдання мами забезпечити малюкові затишок, зберегти сухість і тепло, особливо при такій мінливою осінньої погоди.

Щоб зберегти собі нерви, а малюкові комфорт при «мокрих» осінніх прогулянках слід одягнути дитину в водовідштовхувальну і продувається курточку, штанці, поверх яких рекомендується надіти ще одні легкі, непромокальні, потім ще теплі, щільні, добре вбирають вологу шкарпетки і бажано осінні чоботи ( можна гумові на хутрі).

Ну а коли вже зовсім-зовсім стане холодно, то пора вже згадати про колготках і термобілизна, а взагалі-то в легкий мороз дитину найкраще одягати в багатошаровий одяг, так як, наприклад, наявність колготок, рейтузи і брюк буде більш доречно при рухливих іграх, ніж товстий ватник або зимовий комбінезон на підкладці.
11.09.2018 20:00